Peter van der Zwaan (47) is vanaf volgend seizoen 2014-2015 de nieuwe trainer van SV De Rijp. Dat heeft voorzitter Erik Oudshoorn zaterdag tijdens de druk bezochte nieuwjaarsreceptie bekend gemaakt.

Doorstroming van jeugd
Van der Zwaan is nu nog trainer van zaterdagclub EVC. Hij volgt bij SV De Rijp Chris Abels op, wiens contract aan het einde van het seizoen niet wordt verlengd. ‘Peter past perfect in de profielschets die wij voor de nieuwe trainer hebben samengesteld’, zegt Oudshoorn. ‘Hij kan voor continuïteit zorgen en dat is belangrijk voor de doorstroming van de jeugd die wij de komende jaren verwachten. Wij waren het heel snel eens met Van der Zwaan.’

Voetballoopbaan Peter van der Zwaan
De voormalige profvoetballer, die begon bij de jeugd van Ajax en voor Telstar 159 wedstrijden in het betaalde voetbal speelde, heeft zijn sporen als trainer in het amateurvoetbal verdiend. Na de samenvoeging van de zaterdag- en zondagafdeling promoveerde Van der Zwaan met EVC drie keer van de vijfde naar de tweede klasse zaterdag. Na een dienstverband van zes jaar in Edam zocht Van der Zwaan een nieuwe uitdaging.

Sportieve doelstelling
‘De opvattingen die Peter heeft over voetbal spreken ons erg aan’, meent Oudshoorn. ‘Hij zal ons kunnen helpen om onze sportieve doelstelling te bereiken. Vooralsnog willen wij uitgroeien tot een stabiele derdeklasser.’