SV De Rijp B1 – Alcmaria Victrix B1          8-1 (5-1)

Zaterdag 23 april was er één om in te lijsten. Het Rijper team was compleet, maar omdat Menno alleen met een strak in tape gewikkelde enkel kon aantreden was onze (bijna vaste) stand in Thom K weer van de partij. Heel fijn Thom! Menno begon op de bank, maar in de warming up bleek al dat hij speelklaar was. U leest  hierover straks meer. AV begon deze keer wel met 11 en enigszins vernieuwd aan de start. De Rijp moest deze wedstrijd winnen om aanspraak te kunnen maken op de koppositie. Dan zou je denken dat De Rijp uit de startblokken zou schieten. Maar zo zag het er niet uit. AV begon beter, de thuisploeg was  steeds net niet op tijd bij de bal en liet zich in de duels aftroeven. Te weinig gevoel voor urgentie zeggen de bobo’s dan. “Flets” zeggen de kleurrijken. En als de balvaardige en snelle rechterspits dan 2 Rijper verdedigers zijn hielen laat zien en de bal voor zijn mede aanvaller panklaar voor het inschieten legt is het opeens 0-1. Kak! En weer denk je dan aan de dood of de gladiolen. Soms uiten spelers dat op een eigen manier. Een onnodige en vervelende overtreding diep op de helft van de tegenstander werd terecht met een tijdstraf bestraft. En dan sta je opeens met 10 man. Het gekke is dat de thuisploeg dit nodig leek te hebben. Opeens werden de duels gewonnen en kwamen passes door. De Rijp zette de tegenstander onder grote druk. Luc speelde weer een puike partij en ontfutselde de tegenstander de bal. En deze kanjer had in zijn ooghoeken de loopactie van Jip al gezien. De dieptepass was precies op maat. Beheerst en met precieze legde onze spits de bal in de lange hoek. RATATATATA, 1-1.  Meer kansen volgden. Benk had tot 3 maal toe geen geluk met zijn inzet, waarvan de laatste poging niet zou misstaan op het WK 3-banden. AV probeerde het natuurlijk ook nog, maar alle pogingen strandden op de stugge Rijper verdediging en door goed keeperswerk van onze Leon. Toen kwam de verrassingswissel. Menno, Kick en Rens werden ingebracht, nieuwe energie en stootkracht. De Rijp werd er niet zwakker door. Een mooie dieptepass werd door (verrassing!) spits Menno op waarde geschat, waar de AV verdediging en keeper zich verkeken. Boink, boink. De bal stuitte een paar keer hoog op en toen zette Menno zijn hoofd tegen de bal, BOEM, 2-1 !!! Wat een heerlijke goal. Was dit de voorbode van de ‘gouden fallus’ van de trainer? Ja! Want heel kort daarna was het alweer raak. Stan beproefde van enige afstand de kwaliteiten van de keeper en daarmee stond de 3-1 op het scorebord. BWAMM, een heerlijk bekeken schuiver. Nog voordat de herhaling (u weet wel: “R”) op de schermen kwam was de voorsprong nog verder uitgebouwd. Vanaf de punt van de 16 mikte Stan de bal naar de verre hoek. Dit keer wist de AVKeeper de bal met een mooie duik te pareren. Helaas voor hem stompte hij de bal daar waar ‘The Joker’ stond. Met een ferme kopstoot zette alweer Menno de score op 4-1. De fenomenale invalbeurt kreeg een nog meer fenomenaal vervolg. Een briljante steekpass van Matthijs op Menno en een heerlijk tikkie breed gaf Stan de mogelijkheid de 5-1 tegen de touwen te jagen die dat dan ook maar deed, BOEM!!! Gouden Fallus, hou die vast (Als u aan ontucht denkt, daar is hier geen sprake van)! Het jeugdbestuur van De Rijp had al tijdens de eerste helft het confettikanon aangezet en de weergoden boden hagel, de windmachine en vooral veel zon. Alvast een klein feestje dus! En rust brengt rust.

Met windje tegen mocht De Rijp zich opmaken voor misschien wel de grootste overwinning dit seizoen. Menno ‘The Joker’-s honger was nog niet gestild (zijn moeder bezweert mij dat hij thuis echt te eten krijgt). Weer belandde een mooie pass achter de AV verdedigers. Op snelheid klopte Menno zijn tegenstander, zijn bekeken schuiver betekende 6-1, BOEM !!! Moeder, broer, opa en oma waren (terecht) apetrots. Wij danken ook de enkeltape! Maar het was niet alleen een ‘Menno show’. Leon hield AV van scoren met een paar schitterende reflexen. Super! Jochem was met veel inzet en fijne techniek telkens heel nuttig. Een puike wedstrijd dus! Beau was wederom zijn tegenstander voortdurend te snel af en is een rots in de branding, ondanks het struisvogelei op zijn enkel. Klasbak! Stan bleef maar gaan, bal afpakken, strooien met heerlijke passes en de keeper testen en verschalken. Topper! ‘Stand-in’ Thom K had na een moeilijk begin zijn tegenstander vervolgens helemaal in zijn zak. Uitstekend! Matthijs, onze Benjamin, oogt soms bescheiden maar als hij aanzet is de bal voor hem. Kanjer! Nick is het slot op de Rijper defensie, waar alleen een echte Houdini langs kan komen! Bikkel! Sam was zijn tegenstanders weer te snel af, helaas misten zijn schoten de juiste richting. Benk was zowel verdedigend als aanvallend goed aanwezig, helaas alleen een curieuze 3-bander vandaag. Jip zijn loopacties zijn fameus, waarmee hij zijn teamgenoten voortdurend de ruimte biedt. Ook in het voorchecken was hij vandaag goed bezig. Klasse! Rens was vandaag aanvallend en ook verdedigend lekker op dreef, dat was af en toe nodig en nuttig! Kick kwam in scoringspositie, maar zijn iets te laconieke inzet werd gekeerd door de AV keeper. De “Die moet er in Kick!” vanaf de tribune bracht onze spits op het juiste spoor. De tweede kans, oog in oog met de keeper, werd met een heerlijke ‘lepelstift’ omgezet in een uitstekende goal: 7-1. Klasse!!! Het slotakkoord was voor Rens. Vanaf links speelde Stan de goed in positie gelopen middenvelder aan. Met een heerlijke poeier liet Rens de keeper kansloos en het net bollen. BWAMMM, 8-1 !!! Luc, die het hele seizoen als uitstekende rechtsback heeft geacteerd maar toch echt een lichtvoetige spits is, was nog heel dicht bij zijn verdiende goal. Helaas wilden de AV keeper en verdedigers daar niet aan meewerken. De uitstekende leidende scheidsrechter Ron vD moest helaas affluiten toen de 80 minuten waren bereikt, wij hadden nog wel een paar goaltjes willen zien.

Luid applaus viel onze mannen ten deel. Een schitterende overwinning van De Rijp als slotakkoord op een uitstekende competitie. Het laatste woord is aan de BoBoQ. Veel dank aan trainer Casper en technisch manager Loek voor weer een mooi seizoen. Ook dank aan jeugd-shirtsponsor Medec voor de fijne bijdrage. NB: we hebben nog plaats op de achterkant, net als die club uit Brabant! En Feyenoord mag van mij de beker pakken. Groetjes uit Graft.