Jong Holland JO17-1 – SV De Rijp JO17-1  3-3 (0-0)

Zaterdag 1 april, kikker in je b.. Onze jongens mochten deze bijzondere zaterdag naar het sportcomplex de Alkmaarder Hout waar Jong Holland huis heeft. Erg apart hoor, met zo’n zand/ drafbaan om de velden. Zonder captain Stan, maar verder met de voltallige groep en als extra invalkracht Bas Werring, die de verjaardag van zijn moedertje graag liet voor wat het was. Nog gefeliciteerd Mariska en Proost!

De eerste helft was vooral aftasten, tegenhouden en af en toe een counter van De Rijp, maar ook het veel hoger geclasseerde Jong Holland creëerde ondanks meer balbezit weinig. Brilstand met de rust. De koffie was heerlijk. Na de rust was er duidelijk meer te beleven. Jip maakte een uitstekende loopactie die door Mick werd begrepen. Na zijn slimme passje over de verdediging kwam Jip 1 op 1 tegenover de keeper. Na een knap schijnschotje stond de keeper vast en koos Jip de korte hoek, BWAMM, 0-1. Jong Holland kwam echter snel op gelijke hoogte. Op het middenveld kreeg de JH speler na een inworp te veel ruimte, die hij direct benutte voor een verwoestende uithaal van zo’n 25 meter. De bal ging als een streep de winkelhaak in, 1-1. De Rijp bleef strijdlustig en loerde vanuit een solide defensie op kansen. JH gebruikte hierbij af en toe de noodrem. De vrije trap van Menno, vanaf zo’n beetje de middenstip, viel precies goed op binnenkantje voet van Robbert, die met een subtiele voetbeweging de keeper kansloos liet, BWAMM, 1-2. Een bekroning op zijn goede optreden. De wedstrijd was natuurlijk nog niet over. Bas viel in voor Matthijs, die nog steeds en alweer last heeft van zijn kwetsbare knieën. Met verse energie ging Bas direct de strijd aan. Helaas waren het de gastheren die weer op gelijke hoogte kwamen door een slippertje van de handschoen van Bruce. Balen (vooral voor onze keeper natuurlijk)! En weer toonde De Rijp veerkracht. Vanaf randje ‘16’ schoot Mick de bal op goal, de keeper had hier maar een half antwoord op en de rebound was voor onze geweldige harde werker Finn, die de bal tegen de touwen knalde, BWAMMMM, 2-3 ! En nu was het toch echt al bijna tijd. Toch scheids? En toen duurde de wedstrijd een minuut, nee één seconde te lang. In de laatste seconde van de extra tijd van de extra tijd mocht JH nog een hoekschop nemen. De keeper zelfs mee in ‘the box’ om verwarring te zaaien. Dat lukte. Tot verbijstering van De Rijp kon een JH speler vrij inkoppen en opeens was het toch weer gelijk, 3-3. De Rijp mocht nog wel aftrappen, maar direct daarna was het einde wedstrijd. Onze ijzersterke verdediging met Luc, Luc, Menno en captain Beau speelden zeer geconcentreerd en gaven nauwelijks kansen weg. Super gedaan mannen!! Het middenveld met Matthijs, Björn, Robbert, Finn en Bas maakten weer vele meters om de aansluiting tussen de linies te houden en zowel de verdediging als de aanval te ondersteunen. De spitsen Mick en Jip vonden elkaar vandaag een paar keer uitstekend, waardoor er wat mooie kansen werden gecreëerd. Ook waren jullie vandaag weer een team, bereid om voor elkaar te vechten. Ik zag daarmee een uitstekend herstel na het trieste gebeuren van vorige week in Edam.                                 goal 3

Groetjes uit Graft, S.G. Rijver