FC Medemblik JO19-1 – SV De Rijp JO9-1                     3-1 (0-0)

Volg de A7 richting Leeuwarden en dan op tijd naar rechts. We schrijven zondag 27 mei 2018, 30 klein nulletje C op de thermometer en zagen een platgetrapte goed met rubberkorrels bedekte kunstmat. Gelukkig was ook de scheidsrechter net op tijd om de wedstrijd een minuutje later te laten beginnen. Onze rood witte brigade was gehavend.  Luc vA, uitblinker van vorige week, was nog niet hersteld van een enkelblessure, Sam ook nog steeds in de lappenmand en Jip was half fit met een stramme hamstring. Beau moest eerst Nadal nog ff op het gravel in Parijs afstoffen en schinken en zou in de 2de clownhelft beschikbaar zijn. Gelukkig waren jonge O17 telgen Daan, Matthijs en Ole mee om de JO19 manschappen aan te vullen. Zoals hierboven al beschreven begon deze laatste wedstrijd van het seizoen in de promotiepoule 1e klasse bijna op tijd. De toss werd op KNVB kop gewonnen en De Rijp begon met windje in de rug. Dat betekende niet dat De Rijp de tegenstander op eigen helft vast kon zetten. De eerste kansen voor De Rijp. Medemblik bleek een fysiek sterk en balvaardig team met snelle mannen voorin. Gelukkig bleken ze veelal te snel en niet attent op hun positie achter de verdediging van De Rijp. Als je dan te laat in de bal komt dan geldt nog steeds de buitenspel regel en steekt de assistent van dienst terecht de vlag omhoog. Om de tekst van onze haaihielsjoe Smurfin te spreken: “I’m not sorry!” Desondanks bleken de gastheren met snelle balcirculatie De Rijp behoorlijk onder druk te houden. Zoals zo vaak leidde dat echter tot maar weinig uitgespeelde kansen. Dat JO17 youngSTER Daan tot man of the match verkozen werd door de scouting aan de zijlijn was geheel terecht. Hij haalde vandaag Champions League niveau, niet alleen door fantastische zonedekking, maar ook door ferm ingrijpen, bluf en opbouwende acties. Ook de andere verdedigers Nick, Bas, Bart en LucR speelden sterk en geconcentreerd, geholpen door Menno, Stan en Benk. LucR moest helaas na een charge op zijn enkel al vroeg in de eerste helft eruit. Matthijs erin. Daarna piepte en kraakte de hamstring van Jip en ook hij moest vroegtijdig naar de kant. Mick erin. De Rijp bleef geconcentreerd verdedigen en Benk en Stan probeerden de veroverde bal richting de spitsen Kick en Mick te brengen. Een enkele keer moest Leon in actie komen en gelukkig stond het vizier van de gastheren bij het afronden niet op scherp. 0-0, brilstand ruststand. Na de pauze bleek Medemblik frisser en scherper. Een slimme dieptebal binnendoor op een uit de 2de lijn komende spits bracht de 1-0 op het scorebord. YAK, dat is een tegenvallertje zo vlak na rust. En Medemblik speelde het spelletje windje mee slimmer. Aanvalsgolf op aanvalsgolf volgde en King Leon werd ook van afstand op de proef gesteld. De Rijp leek stand te houden en kwam er af en toe venijnig scherp uit, maar helaas werd te vaak de bal weer snel ingeleverd of afgepakt door de fellere tegenstander. blessure Twee keer was de thuisploeg succesvol met een splijtende pass waar onze verdediging en keeper geen antwoord op hadden, 2-0 en 3-0. Bart stoomde energiek op, slalomde langs vele Medembliks uitgestoken benen en werd in de 16 door 2 man in de mangel genomen. De scheids oordeelde dat er niks aan de hand was en liet doorspelen, maar een minuut daarna kwam het besef dat hij een foute inschatting had gemaakt. Helaas pindakaas voor onze hardwerkende mannen en vooral voor Bart. Toch wist De Rijp dichterbij te komen, na – als ik het goed heb geteld 2 gekeerde inzetten was de tweede rebound voor Ole en die wist met een mooie schuiver tussen een woud van benen de verre hoek te vinden. Precies buiten bereik van de graaiende handen van de keeper belandde de bal in het netje, BOEMM 3-1, heerlijk, de eer is gered (dacht ik). Maar daar dachten onze mannen anders over. veel rondom doelMet nieuwe energie togen zij ten aanval en zetten onze roodwitten de gastheren onder druk. Met meer geluk dan wijsheid was het of de keeper of een uitgestoken verdedigersbeen de minimaal 3 uitstekende inzetten te keren. Jammer, jammer, jammer. En zo eindigde een sportieve en lastige wedstrijd in een 3-1 score voor de thuisploeg. Jammer dat we niet ook deze topper konden bedwingen. Maar je kunt niet alles hebben toch? ING Bank en MEDEC kunnen trots op jullie zijn! Wij zijn het al.

De laatste wedstrijd van het seizoen. Dat betekende ook afscheid van de tweedejaars Kick, Sam, Bart, Nick, Benk en Leon. Ook was dit de laatste wedstrijd van trainer/coach Junior, die ’s avonds een mooi afscheidsfeestje had. ‘Juun’ zoals jouw jongens je liefkozend noemden, heel veel dank voor je energie, deskundigheid en humor op het trainingsveld en langs de lijn en je ‘tone of voice’ met de jongens. Heel veel succes bij je nieuwe club. Daan, Matthijs, Ole, hartstikke bedankt voor het invallen vandaag, klasse gedaan alle drie! Ik hoop jullie volgend seizoen als vaste waarden te mogen verwelkomen, samen met andere eerdere invallers (maar daar gaan anderen over…). Stan, jij hebt aangegeven met veldvoetbal te stoppen. Ik heb van je genoten vanaf het allereerste begin bij de F-jes. Man van de pass, de onderschepping en de goals, ik ga je missen. Dank voor het mooie voetbalavontuur en de vele schitterende momenten van brille.

En ook Kick, Sam, Nick hangen de kicksen aan de wilgen. Alias CR7 Mick heeft een droomtransfer in de pocket, neemt ook afscheid van het Rijper rood wit. Ik heb van jullie genoten mannen. We zien elkaar zeker nog. Van de mannen die blijven wil ik leider Loek nog echt even noemen. Loek heel veel dank voor al die jaren trouwe dienst. Super dat je onze mannen jaar in jaar uit met veel passie begeleidt. En voor een feestje zelfs je eigen huwelijksreisje verplaatst. Petje af! Chapeau!!!

En natuurlijk hoop ik dat alle examenkandidaten 13 juni de schooltas aan de vlag mogen hangen en hun diploma mogen ophalen, dat de andere scholieren over gaan naar de volgende klas en wens degenen die aan het werk of met vakantie gaan (of beide) heel veel plezier! Fijne vakantie en tot volgend jaar.

NB: ik hoorde zojuist dat onze King Leon voor ons eerste team het doel mag verdedigen door een zeer vervelende blessure van keeper Jos Timmer. Leon, veel succes! Jos, sterkte en heel veel beterschap! Groetjes uit Graft. (en bedankt voor jullie leuke woorden en kadootjes J) Ik heb het met graagte gedaan!

Beste redactie en fans, 
Dit was de laatste pennenvrucht van dit seizoen van de laatste wedstrijd. 
Dank voor de mooie momenten en gezelligheid !

Sportieve groetjes uit Graft, 
uw bloggende vlagger,
Alex