Na afloop van het duel met RCZ (0-6) maakte het bestuur in de kleedkamer aan de spelers van SV De Rijp 1 bekend dat het contract met hoofdtrainer Peter van der Zwaan met een jaar wordt verlengd tot en met het seizoen 2019/2020. Het besluit werd met applaus begroet. Het wordt voor de ex-speler van Ajax en Telstar het zesde seizoen bij SV De Rijp.

In 2016 promoveerde Van der Zwaan met de Walvisvaarders naar de Derde Klasse om een jaar later daaruit weer te degraderen. Afgelopen seizoen liep SV De Rijp de promotie mis in de tweede ronde van de nacompetitie. Het bestuur van SV De Rijp heeft nog voldoende chemie tussen de spelersgroep en Van der Zwaan geconstateerd en wil de continuïteit niet doorbreken. Van der Zwaan moet SV De Rijp laten uitgroeien tot een stabiele derdeklasser. Daarvoor zal de hoofdmacht om te beginnen eerst moeten promoveren.