De Rijp boekt eerste zege en spaart KSV

/, Wedstrijdverslagen/De Rijp boekt eerste zege en spaart KSV

SV De Rijp heeft zijn eerste overwinning in de nieuwe competitie te pakken. Tegen Vrone ging het een week eerder in de extra tijd nog mis en moest ons vlaggenschip genoegen nemen met een gelijkspel, in Heerhugowaard werd overtuigend gewonnen van KSV: 0-4. De thuisclub kwam daarmee goed weg, want de marge had veel ruimer kunnen en moeten zijn. Een groot aantal gemiste kansen en een rode kaart voor trainer Peter van der Zwaan waren eigenlijk de enige smetjes op de zege van De Rijp. Gezegd moet worden dat de doelman van KSV een heldenrol speelde en zijn team behoedde voor een monsterscore.
Tussen de vijftiende en de negentigste minuut miste De Rijp negen (!) honderd procent kansen. De bal op de lat van Rick Waal was nog niet eens zo slecht ingeschoten. Daarna misten Nick Visser en Thom Rijser echter ieder tweemaal oog-in-oog met de doelman. In de tweede helft hielpen Thom, Rick (tweemaal) en invaller Mike Poel kansen om zeep.

Counters
Maar hier stonden ook doelpunten tegenover. Binnen vijf minuten had De Rijp, dat het eerste kwartier zeer sterk begon, de score geopend. Met een fraaie pass stuurde Valentijn Jonk op links Rick weg die de bal perfect teruglegde op Jip de Graaf. ‘Ik riep Rick dus het was geen toeval. Ik hoefde alleen maar tegen de bal aan te lopen’, verklaarde de laatste na afloop. Vervolgens maakte De Rijp het zichzelf moeilijk door zoveel kansen te missen. Maar dat lag niet aan de tactiek, die pakte goed uit. Geheel volgens de strategie van dit seizoen liet De Rijp zich terugzakken op eigen helft om op onverwachte momenten met vlijmscherpe counters uit de eigen stellingen te flitsen.

KSV had er geen antwoord op, bleef traag achterin de bal rondspelen. De tweede treffer van De Rijp kon dan ook niet uitblijven en kwam kort voor rust. Jip legde de bal breed op Rick die 0-2 aantekende. Ricks broer Robbert sloeg vervolgens toe na rust. Onhoudbaar kopte hij een goed aangesneden vrije trap van Thom in het net. Robbert stond ook aan de basis van de vierde goal toen hij in de 58ste minuut binnen de zestien onder de voet werd gelopen. Thom voltrok het vonnis voor KSV vanaf de stip (0-4). In delen van de eerste en tweede helft werd nog wat onnodig balverlies geleden, maar minder dan tegen Vrone. Dat had natuurlijk enerzijds met de tegenstander te maken, maar anderzijds ook met de duelkracht van de Rijpers. ‘We hebben veel strijders in de ploeg gekregen’, sprak Nick tevreden. ‘Zij tonen veel vechtlust. Ik speel nu wel meer vanaf eigen helft, toch heb ik het idee dat ik in vergelijking met vorig seizoen niet harder hoef te werken of meer moet lopen.’
Met Jip als spits voorin op de plek van de naar Saenden vertrokken Mikey Hoffs is dat ook wel verklaarbaar. De jonge aanvaller werkt zich elke wedstrijd een slag in de rondte. Ondertussen maakt hij ook goals, in totaal twee in twee duels, en zorgt voor assists. Jip toverde na afloop dan ook een tevreden glimlach om zijn mond. ‘Het gaat inderdaad lekker’, glunderde hij. ‘Ik had vandaag in het begin wel even moeite met het natuurgras. Maar na tien minuten was ik daar wel overheen. Mede door die openingsgoal.’ Ook hij vindt dat er met deze tactiek niet te veel wordt gevraagd van de spitsen. ‘We hebben allemaal een goede conditie. Het is geen probleem zoveel meters te maken.’
Valentijn speelde zijn beste wedstrijd van dit seizoen. Verschillende keren strooide hij met fraaie passjes. Door de afwezigheid van Ramon Smit schoof Bas Koster een linie naar achteren en kwam Valentijn niet op ‘10’ maar op ‘6’ te spelen. ‘Daardoor heb ik meer overzicht en meer tijd om een goede pass te geven’, constateerde hij.

Eitje
Doelman Leon Commandeur kwam met een ‘eitje’ op zijn voorhoofd uit de kleedkamer. Een stille getuige van een voorval in de eerste helft. Bij het uitkomen kreeg Leon een schoen van een tegenstander tegen zijn hoofd. ‘Ik had de bal al klemvast. De speler van KSV gleed door en schopte me vervolgens toen hij stillag nog eens tegen mijn hoofd’, verklaarde de sluitpost die slechts twee keer echt op de proef werd gesteld. Arbiter Stroobach zag er slechts een gele kaart in, maar trok wel rood voor Peter van der Zwaan die toesnelde om Leon te verzorgen. Bij absentie van Marianne de Geus, die zich ziek had gemeld, hanteerde de trainer de waterzak. Tegen de regels, volgens Stroobach. ‘Ik had hem al een keer gewaarschuwd niet op het veld te komen. Bovendien stond De Geus gewoon als verzorgster op het wedstrijdformulier.’

Van der Zwaan bracht er tegenin dat hij niet gewaarschuwd was door de arbiter. ‘Hij heeft alleen gevraagd wat ik op het veld deed.’ Op deze manier een rode kaart krijgen, zat hem behoorlijk dwars. Al kon hij ook blij zijn met de drie punten. ‘Vooraf had ik hiervoor getekend. We staan in het linkerrijtje (op de vierde plek, red.). Laten we daar maar even een screenshot van maken.’

Het was sowieso een goede dag voor de selectie van SV De Rijp. Het tweede elftal versloeg op knappe wijze KFC 2 met 1-0 (doelpunt Stijn Deitmers) op eigen veld waardoor Peter Koster, eveneens assistent van de hoofdmacht, binnen vier uur twee overwinningen boekte. Het Onder-19-team won wederom, nu met 1-0 van Meervogels 31 en staat in de Eerste Klasse zelfs bovenaan. JO 15 versloeg zaterdag De Blokkers (2-1) en is ook nog zonder puntenverlies gedeeld koploper.

Erik Oudshoorn.

2020-09-28T19:08:08+00:00maandag 28 september 2020|Senioren, Wedstrijdverslagen|